Başta Ekip rent a car ve diğer Samsun Oto Kiralama Firmaları olarak elimizi taşın altına koyduk.Bir  olduk samsuda oto kiralama hizmeti veren Rent a car firmaları olarak araç arayan müşterilerimize elimizden gelenin en iyisini vermeye hazırız.Samsun Oto Kiralama Firmaları denildiği zaman akla ilk bizler geliyorsak ve sıralamada bizi görüyorsanız bilin ki doğru yerdesiniz güvendesiniz.Aşağıda paylaşacağımız makale sizin faydanıza olabilir, okumanızı dileriz. Saygılarımızla Vita Rent A Car

 

Samsun Filo Kiralama Vergi Avantajları Nelerdir?

Filo kiralama, araç satın alma yerine ihtiyaca yönelik olarak, uzun vadeli araç kiralamadır. Kurumsal firmalar, Samsun rent a car firmalarından araç kiralayarak, pek çok avantaj elde edebilirler. Bu avantajların içinde en önemlileri de vergi avantajıdır.

Filo Kiralamada Vergi Avantajı

KDV İndirimi: Satın alınan araçlarda KDV bedeli maliyete ilave edildiği için indirilecek KDV olarak kullanılamaz. Samsun rent a car filo kiralamalarınız ile kira faturasına yansıtılan KDV ‘nin tamamı indirilecek KDV olarak kullanılır. Araç kiralamaları, muhasebede gider olarak görülür. Böylece şirketler araç kiralayarak, vergi indiriminden faydalanmış olur.

Araç Yenilemede Kolaylık: Şirketler satın aldıkları arabaları satmak istediklerinde, ikinci el araç olarak satışa sunar. Bu durum satış değeri ile defter değeri arasında fark sebebiyle vergi ödenmesi anlamına gelir. Hem vergi ödeme zorunluluğu hem de aracın değerinin düşmesi gibi durumlar samsun filo kiralama ile tamamen ortadan kalkar.

Araç bakım ödemeleri: Araç bandrolü, araç muayenesi benzeri giderler, KDV’de olduğu gibi gider olarak gösterilir. Ancak araç satım alımlarında bu ödemeler gider olarak gösterilemez.

Motorlu Taşıtlar Vergisi: Araç satın alımlarında, Motorlu Taşıtlar Vergisi kanunen gider olarak gösterilemez. Ancak samsun oto kiralama firmalarından filo kiralayarak, Motorlu Taşıtlar Vergisini gider olarak gösterebilirsiniz.

Filo Kiralamanın Finansal Açıdan Başka Avantajları Var Mıdır?

Filo kiralamanın vergi yanında pek çok avantajı bulunur. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

Muhasebe Kayıtlarında Kolaylık Sağlar: Filo kiralamalarında araç şirket varlıkları arasında gösterilmez.

Boşa Harcama Yapılmasını Önler: Kiraladığınız aracı ne kadar süre kullanacaksanız, o kadar ödeme yaparsınız.

Bilançonuzu Güçlendirir: Araç kiralama, henüz vadesi gelmemiş olan ileri tarihli borçlar arasında yer almadığı için bilançonuz güçlü olur. Borçlanma kapasitesi ile ilgili sıkıntı yaşamazsınız.

Taksitli Ödeme Avantajı Sunar: Araç satın almadaki gibi toplu bir para çıkışı yapmak zorunda kalmazsınız. Samsun aylık araç kiralama ile sabit ücretler ödersiniz. Bu durum bütçenizi korur.

Samsun Havaalanı Oto Kiralama, hem ödeme hem de kaza durumlarında, müşterilerine maksimum hizmet vermeyi misyon edinmiştir. Yaklaşık 16 yıllık rent a car tecrübesi ile hizmette kalite ve güven sağlayan öncü firmalardandır.

Bağlantı adresini görebilmek için bir yorum yapmanız gerekmektedir.