Samsun Rent A Car Sözleşmesinde Neler Vardır?

Araç kiralamak isteyen birçok kişi, araç sözleşmesinin öneminin farkında değildir. Aslında sözleşmede göz ardı edilmemesi gereken pek çok önemli madde yer almaktadır. Özellikle ilk kez araç kiralama hizmetinden yararlanacak olan sürücüler, bu konudaki acemiliklerinden dolayı kandırılabiliyorlar. Fakat bazı durumlar vardır ki gözden kaçırmaya gelmez. Bunlardan birisi de oto kiralama sözleşmesidir.

Araç kiralama firmaları arasında işini hakkıyla yapmayan bazı firmalar, sözleşmeyi iyi okumayan sürücülerin bu acemiliklerinden faydalanabiliyorlar. Sürücüler sadece kiralık aracın anahtarını alıp gidebiliyorlar. Bu durumda karşılaşılacak olumsuz durumların başında, bir sorunla karşılaştıklarında firmadan destek alamamaları gelir. Son dönemlerde hızla gelişen oto kiralama sektöründe, bu tarz olumsuzluklar ile karşılaşmamanız için Samsun rent a car firmalarını tercih edebilirsiniz.

Rent A Car  Sözleşmesinde Yer Alan Maddeler Nelerdir?

  • Aracı kiralayan kişiler, kanunların emrettiği tüm evrak ve teçhizatı eksiksiz olarak almış olmalıdırlar. Yine bu belgeleri, aracın teslimi sırasında tam ve eksiksiz olarak teslim etmelidirler.
  • Kiracı aracı yasa dışı işlerde kullanamaz.
  • Kiracı en az bir yıllık, yerli ve uluslararası ehliyete sahip olmalıdır.
  • Aracı kiralayan şahıs ev ve iş telefon bilgilerini taahhüt etmelidir.
  • Kiralama süresi boyunca, aracı birden fazla kişi kullanacak ise sözleşme sırasında belirtilmelidir. Ayrıca sözleşmede ismi yer almayanlar, aracı kullanamazlar. Kullandıkları takdirde oluşabilecek hasarlardan ve cezalardan aracı kiralayan kişi sorumludur.
  • Sigorta kapsamına girmeyen arıza ve hasarlar kiracıya aittir.
  • Kaza gerçekleşmesi durumunda aracı kiralayan alkollü ise, araç kaskosundan yararlanamaz. Her türlü zarar kiracı tarafından karşılanır.
  • Kiracı hatası sebebiyle oluşan hasarlar sonucunda, aracın bakım ve tamir süresindeki iş kaybından yine kiracı sorumludur. İş kaybı, aracın o günkü kira bedeli üzerinden hesaplanır.
  • Kiracı, aracı teslim ederken araca ait olan tüm belgeleri iade etmelidir.

Sözleşmedeki maddeler kesinlikle alelacele okunmamalı ve sizden sözleşmeyi bir an önce imzalamanızı isteyen firmalardan mutlaka kaçınmalısınız. Samsun rent a car firmalarından araç kiralarken, aklınıza yatmayan her türlü soruyu sorabilirsiniz. Hem ucuz oto kiralamak hem de güvenilir bir firma ile anlaşmak istiyorsanız, Samsun Havalimanı oto kiralama firmalarını tercih edebilirsiniz.

Bağlantı adresini görebilmek için bir yorum yapmanız gerekmektedir.